10 Aralık 2009 Perşembe

Hüseyin Göçek'ten Basın AçıklamasıPas fotoMaç Gazetesi’nin Salı günkü nüshasında 1. sayfada “Göçek doğuştan Galatasaraylı”ve 12. sayfada “Soyunma odasında hakeme saldırı” başlıklarıyla yayımlanan iki haber, tümüyle hayal mahsulüdür.

1. sayfada yer alan ve ailemin Ali Sami Yen Stadı’nda locasının olduğu yönündeki iddiayı içeren haberin gerçekle hiçbir ilgisi yoktur. Bırakın ailemin locası olduğunu, babam, hakemliğe başladığımdan bu yana benim yönettiğim 3 maç dışında Ali Sami Yen Stadı’na gitmemiştir.

Yine aynı haberde “Hüseyin Göçek’in, geçen hafta Panathinaikos maçını da Ali Sami Yen’deki bu locadan izlediği ve başkan Adnan Polat’a ‘Sizi desteklemeye 6 hakemle geldik başkanım’ dediği kaydedildi” iddiasının da gerçekle bir ilgisi bulunmamaktadır.

Galatasaray-Panathinaikos maçını, aralarında benim de olduğum 7 FIFA hakemi ile MHK Başkanı Oğuz Sarvan ve UEFA Hakem Komitesi Üyesi Jaap Uilenberg’in de bulunduğu grup, İstanbul’da düzenlenen eğitim semineri kapsamında gitmiştir.

Semineri yöneten Uilenberg ile 7 FIFA hakemi, ertesi gün maçın yönetimiyle ilgili eğitim amaçlı bir değerlendirme yapmıştır. Haberde iddia edildiğinin aksine bu grup, locada değil protokol tribününde oturmuştur. Galatasaray Kulübü Başkanı Sayın Polat ile gruptaki diğer arkadaşlarım gibi, el sıkışmak dışında bir diyalogum olmamıştır.

Gazetenin 12. sayfasında, maç sonrası Galatasaraylı oyuncuların soyunma odasına gelerek bana saldırdıklarına ilişkin haber, hayalde bile sınırları zorlayan türden bir şaşırtıcılığı içermektedir.

Maçtan sonra Galatasaray Kulübü’nün yönetici, teknik adam da dahil, hiçbir mensubu soyunma odasına gelmemiştir.

Haber, bu yanıyla sadece şahsımı değil, Galatasaray Kulübünü de rencide edici ifadeleri içermektedir.

Her iki haberle ilgili hukuki süreç, avukatım tarafından başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Hüseyin GÖÇEK
FIFA Hakemi

1 yorum:

  1. Fifa Hakemi imiş, sizin için bir kokart hatasından öte bir ünvan değil o sayın Göçek

    YanıtlaSil