27 Kasım 2009 Cuma

Klasik bir bayram sporu...

Fotoğraf bugün (27.11.09) saat 10:30'da Göztepe E-5' yolunda benim tarafımdan çekilmiştir.


20 Kasım 2009 Cuma

EURO 2012 Ülke Katsayıları Açıklandı

UEFA, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılacak takımların  kategorilerinin ayarlanmasında hesaplanacak katsayıları ve değişen hesaplama yöntemini açıkladı.

Türkiye şu anda 15. sırada yer alıyor.

Hesaplamaya Avrupa Futbol Şampiyonları ve Dünya Kupası Eleme maçlarında oynanan A Milli Takım maçları katılıyor. Özel maçlar ise hesaplamaya dahil edilmiyor.


18 Kasım 2009 Çarşamba

Beşiktaş - Fenerbahçe maçı Aydınus'un...

Turkcell Süper Ligin 13. haftasında oynanacak olan derbi maçın hakemleri açıklandı.Maçın hakemi Fırat Aydınus...
Yardımcı hakemler Bülent Gökçü ve Bahattin Duran
4. hakem ise Aytekin Durmaz

15 Kasım 2009 Pazar

GS - FB Maçında Neden Olay Çıktı

Bu hanım Fenerbahçe benchinin hemen arkasında oturuyordu. Screen shot'ta görülen hareketin ardından saha karıştı. Ters pota arkasından sahaya giren bir Galatasaray taraftarı Fenerbahçe benchine doğru koşup oyunculardan birinin ayağına eli ile vurdu. Bunun üzerine Fenerbahçe'li oyuncular bu taraftara saldırdı ve sonrasında kıyamet koptu. O esnada, içeriye doğru koşan Fenerbahçe'li basketbolculardan birisi olayla hiç alakası olmayan bir Galatasaray taraftarının yüzüne yumruk attı ve yaralanmasına neden oldu.10 Kasım 2009 Salı

SON DAKİKA.... ROBERT ENKE ÖLDÜ...

Saat: 21:45

Fenerbahçe'nin eski kalecisinin bugün (10 Kasım 2009) vefat ettiği bildirildi.

Polisin açıklamasına göre ölüm sebebi intihar... Birkaç sene önce 2 yaşındaki kızını kaybeden Enke,  yakalandığı bir vürüs nedeni ile tedavi görüyordu.

Kaynak:  twitter.com/objfan

9 Kasım 2009 Pazartesi

Haklı galibiyet

Maçın başında iki antrenöre birer joker verseler ve rakipten bir oyuncuyu çıkartma hakkınız var deseler ancak böyle bir durum oluşur. Fenerbahçe Ülker’de Emir Preldziç ve Efes Pilsen’den Preston Schumpert forma giyemedi. Bu iki oyuncu rakibi çok zor durumda bırakacak isimler… Fenerbahçe Ülker’de en büyük sıkıntı Will Solomon’un olmayışı daha doğrusu bir point guard’ın olmayışı. Damir Mrsiç tabi bu pozisyonda tecrübeli ama uzun bir süredir "1" numarada oynamadı. Dolayısıyla oraya tekrar ısınına kadar Efes Pilsen’in kısa pozisyonundaki savunmacı guardları yaptıkları baskıyla onu çok zor durumda bıraktılar. Olmadık zamanlarda yaptığı top kayıpları takımını çok zor durumda bıraktı. Fenerbahçe Ülker Şampiyon olduğu senelerde Efes Pilsen’i hep dış şutlarda zor durumda bırakmıştı. Bunu sebebi oynanan pick and roll ve dışarıda boş kısayı topla buluşturmak. Bunu bir türlü yapamadı Fenerbahçe Ülker. Bu bir oyun biçimi ve çok iyi işlemesi gereken bir düzen. Sistemin kırıntısı olmayınca boş şut yakalama şansı da yok. Fenerbahçe’li taraftarlar şutörlerine boşuna kızdılar. Her sayının altın değerinde olduğu maçta Efes Pilsen dışarıda Nachbar ve Rakoçeviç’le bulduğu 3 sayılık atışlarla maçı kopardı.

Ayrıca bir konuda daha konuşmak gerekir. Will Solomon taraftar istedi diye antrenöre rağmen transfer edildi. Geldiği andan itibaren hiçbir katkı alınamadı. Final serisinde hataları konuşuldu. Sonra da takım içersinde yaptığı disiplinsizlikleri… Şimdi de sezonun en can alıcı noktasında gönderildi. Bu büyük bir hatadan öte değildir de nedir? Point Guard pozisyonu koca Euroleague takımında sıkıntılı. Bu takımdan antrenör nasıl randıman alacak. Orada kimi kullanacak. Bunları düşünen var mı?